A novellagyűjtemény olyan írók életműveinek gyöngyszemeit igyekezett magába olvasztani, akik valódi szemtanúként élhették át a századforduló Európáját, a gazdasági és társadalmi változásokat, az első és a második világháború borzalmait, az igazi szenvedést és keserűséget. Benedek Elek, Nyirő József, Dsida Jenő, Berde Mária, Tamási Áron csupán néhány azok közül a remek írók közül, akiknek szemén keresztül mi is bepillantást nyerhetünk a régmúlt világába, az évszázaddal ezelőtt élt emberek gondolkodásába.
A falu és a város klasszikus témákat ad a történetíráshoz, s ebben a kötetben páratlan értékeket ismerhetünk meg műről műre. Az erdélyi emberek, legyenek azok szegények vagy éppen gazdagabbak, kifürkészhetetlen észjárással, hagyománytisztelettel, legendás hallgatagsággal rendelkeznek, és erre büszkék is. Ebben a könyvben mindkét társadalmi életforma elénk tárul, mind a városi, mind a falusi mindennapok valósággá válnak olvasás közben.
Akármilyen körülmények között is éljen az erdélyi magyar, hite, gondolkodása sohasem hagyja cserben, és ember próbál maradni a legnehezebb helyzetekben is. Ez a könyv, a kiadó felújított erdélyi könyvsorozatának részeként magával ragadja az érzéseket, és hol mosolyt csal elő, hol a szívünkre hat hősei tetteivel. 224 oldal, keménytáblás.
|